Bilgi Paylaşım 31 Ocak 2005 tarihinden beri sizlerle...

Merkezimizin amacı kişisel olarak kendini geliştirmek ve ruhsal tekamülüne katkıda bulunmak isteyenleri, bu konuda emek vermiş, çalışmalar yapmış değerli üstadlar, konuşmacılar ile bir araya getirmek ve bu iletişimi sürekli kılmaktır.

Merkezimiz kalbi sevgiyle atan herkese açıktır.

Uzmanlarımız

barış-düzgören

Barış Düzgören

Stratejik Yaşam Danışmanı ve Karma Analizi
Barış düzgören 1977 yılında Eskişehir’de doğdu, yüksek eğitimini Anadolu üniversitesi turizm ve otelcilik bölümünde tamamladı. Çocukluğundan beri spiritüel konulara olan yakınlığı ve aileden geçmiş yeteneklerine aldığı eğitimleri de ekleyip yaşam misyonuna ulaşmıştır. Bu eğitimlerden bazıları NLP, Practitioner ve MASTER Practitioner LİVCON YAŞAM KOÇLUĞU dur. Yıllardır ünlü isimlere koçluk yapan Barış Düzgören, halen merkezimizde bireysel ve kurumsal danışmanlık yapmaktadır.

FORMSANTE DERGİSİ ne verdiği ropörtaj:

http://www.formsante.com.tr/anasayfa/pozitif/3112-evrenin-gezgin-ruhlari.html

goksel-karabayir

Göksel Karabayır

Konstelasyon Kolaylaştırıcısı
Klinik Psikoloji Bilim Uzmanı… Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bilim Uzmanı… Aile Danışmanı Sosyolog…

Türkiye’de Konstelasyon çalışmalarının öncüsü ve isim babasıdır.

Dünya’nın birçok ülkesinde konstelasyon çalışmaları yapmıştır.

Almanya Münih, Berlin, Bernried, Bad Reichenhall, Avusturya Schladming, İngiltere Londra ve Bristol, Hollanda Groningen, Amerika Birleşik Devletleri San Francisco, Meksika Hacıende Vista, Avustralya Sidney, İsrail Rehovat Raanana, Ermenistan Erivan…

Türkiye’de İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Kayseri, Edirne, Antalya, Kapadokya, Kaz Dağları, Assos, Urla… Konstelasyon çalışmaları, eğitimler ve kamplar devam etmektedir.

cagin-can-1

Çağın Can

Cosmoenergetica Progressör
Çağın Can, kişilerin yaşam yolculukların da potansiyellerini fark ederek daha yüksek bilinç

düzeylerine sahip çıkabilmelerine yardımcı olan bir Cosmoenergetica progressör ve uygulayıcıdır.

Kişilerden başlayarak, dahil oldukları kurumların ve ağların potansiyellerine ulaşmaları

konusunda eğitim vermekte ve rehberlik etmektedir. Türkiye, Yunanistan, Macaristan, İngiltere

ve Özellikle Rusya’da aldığı eğitimlerle, Uluslararası Cosmoenergetica Federasyonu disiplini dogrultusunda , İstanbul, Ankara, İzmir başta

olmak üzere Londra, New York gibi hem Türkiye’de hem de yurt dışında birçok şehirde gerek

kişilere gerek kurumlara eğitim vermekte ve yol göstermektedir.

Çağın’ın bu konudaki kişisel yolculuğu lise yıllarında özelliklerini fark etmesi ve yoğun eğitim

ve çalışma dönemine girmesiyle başlamıştır. Bugüne kadar yolu her yaş, cinsiyet ve koşuldaki

yüzerce kişiyle, çalışma ve ticaret ağı içindeki onlarca kurumla eğitmen ve danışman olarak

kesişmiş, onları hayatlarındaki denge, sağlık, iyilik ve bolluğa ulaşmaları konusunda motive

ederken, gerçek potansiyellerine ulaşmalarında rehberlik görevi üstlenmiştir. Londrada yasayan çağın, düzenli dönemlerde istanbul bilgi paylaşımda seminer ve bireysel seanslar vermektedir.

arthur-van-steenss22

Arthur Van Steen

Kristal Kafatası Seminerleri
33 yıldır farklı ruhsal yaklaşımlar kullanan bir şaman olarak çalışıyorum. Kendi gelişimim üzerinde çalışmak için tüm dünyayı dolaşıyorum. Ruhsal bölgeleri ziyaret ediyorum, enerji çalışmaları yapıyor ve deneyimlerimizi paylaşmak için yerel Şamanlarla  görüşüyorum. Uzun yıllardır Hollandalı ve uluslararası gruplar için Spiritüel  geziler düzenledim. İnsanların kişisel ilerlemelerine destek olmak ve yaşam amaçlarına ulaşmalarına yardımcı olmak için Türkiye’de de çalışmalar yapıyorum.

Arthur van Steen Hollanda’da yüksek labaratuar bilimi okuduktan sonra holistik pratisyen olarak çalışmaya 1985 yılında başladı. Kristal enerjileri, enerji dengeleme danışmanlığı, ruhsal yolculukları seminerlerle sundu. hollanda’da son beş yıldır uluslararası kristal kafatası seminerlerini organize etmektedir.

aleks-kalenderoglu

Aleks Kalenderoğlu

Konstelasyon Kolaylaştırıcısı
1983-1985 Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi, 1986-1987 Latin Edebiyatı, 1987-1989 Boğaziçi Üniversitesi Matematik bölümü deneyimlerinden sonra, İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri’nden 1996 da mezun oldu. 1987-2008 arasında çeşitli sektörlerde profesyonel bir yaşamın yanısıra özellikle outdoor sporlar ile amatör ve profesyonel olarak ilgilendi.

2009 da “yavaşlamaya” karar verdi. ‘Enerji Aktarım’ teknikleri ile tanıştı, 2010 da Usui Reiki Master’ı oldu. Daha önceden yapmakta olduğu aikido ve karateden Tai Chi’ye geçiş yaparak 2009 da Sermed Tezel ile Yang stili Tai Chi Chuen çalıştı. Wu Ying Feng ile Tai Chi Chuen Chen stili çalıştı. 2010 da ise Muhlis Partal ile yine Yang stili Tai Chi Chuen çalışmaya başladı …

Çocukluğundan bugüne getirmiş olduğu bilgi ve bakış açılarını Nalan ve Nicolas Lecerf ile birlikte Hermetik Öğreti bünyesinde şekillendirdi…

2010 yılından itibaren Şahbaz Babaoğlu ve Dr. Pasang Arya’dan aldığı Tibet Tıbbı; 2011 yılında Zdenko Domancic’den aldığı Biyoenerji; 2013 yılında Büyük Usta Fu Wei Zhong’dan aldığı Emei Qi Gong eğitimleri tekniklerini ve 2014 yılında 3 yıllık eğitim boyunca Göksel Karabayır ile tamamladığı Konstelasyon Uygulayıcısı tekniklerini kullanarak çalışmalar yaptı.

2015 yılından itibaren Tayland’da bir Theravada Manastırı’nda çömez rahip olarak yaşadıklarını ve kendi kişisel yolculuğunda edinmiş olduğu tecrübeleri bizlerle paylaşmakta ve 2017 yılından itibaren Ermenistan’da konstelasyon eğitimleri vermenin yanısıra çok uluslu, çok kültürlü ve çok boyutlu travmalar ve günümüzdeki etkileri üzerinde değişik ülke ve şehirlerde çalışmalar yapmakta…

Pedro Leon Cruzado

Pedro Leon Cruzado

Şaman
Peru doğumludur. Şamanlık ailesinden gelmektedir. Ayrıca arkeoloji ve etnobotanik araştırma projelerine katılmıştır. 40 yılı aşkın deneyimiyle ve bilgisiyle enerji tekniklerini kullanarak her kişinin ihtiyacına özel bütünsel çalışmalar yapmaktadır. Çeşitli ülkelerde seminerler vermekte ve inzivalar düzenlemektedir.
nir-levi

Nir Levi

Anma Ampuku ve Beden Okuma
Anma

‘Anma’, şimdiye kadar dünyada var olan en eski Çin sanatından biri olarak 5000 yıl öncesine uzanır. Tao felsefesini, Yin-Yang modeli ile Çin’in beş element teorisini temel olarak kabul eder.
Aşağı yukarı 1500 yıl önce ‘Anma’, Çin imparatoru tarafından, rahipler aracılığı ile farklı Çin sanatlarını sergilemek ve Japon kültürünü zenginleştirmek üzere Japonya’ya gönderilmişti.
Japonya’da ‘Anma’, yerel kültür ve ihtiyaçlar doğrultusunda uyumlama sağlamıştır. Bugün uygulanan Anma formu, Japon kaynaklıdır ve bildiğimiz modern meridyen açma uygulamalarının çoğu Anma’ya dayanmaktadır.
‘Anma’ geleneksel Çin felsefesini esas alır. Uygulayıcı vücudun meridyen sistemi üzerinde bulunan Qi noktalarına farklı uyarım teknikleri kullanır. Bu çalışmanın amacı; Qi noktalarını uyararak meridyen sistemi üzerindeki enerjiyi harekete geçirmek için Çakra’lardaki blokajları serbest bırakabilmektir. Amaç daha iyi bir Qi dolaşımı sağlamaktır.

Ampuku

‘Ampuku’ kelimesinin manası ‘Hara’nın nabız atışı’dır. Ampuku, vücudun enerji merkezi olan ve karın bölgesindeki enerji alanında yer alan ‘Hara’ ya odaklanır.
Duygusal Ampuku’nun değerlendirme sistemi, doğanın beş elementi tarafından ‘enerji alanı okuma sistemi’dir.
Bu sistem, Doğu felsefesi ile modern kişisel gelişim yaklaşımının kombinasyonudur ve insan davranış ve evrimini anlamaya dayanmaktadır.
Doğa beş ana elementten oluşmuştur:
Toprak/Dünya, Su, Ateş, Hava ve Metal
İnsanda bu aynı elementlerden oluşmuştur. Her bir element insan bedeninde değişik tür enerjiyi temsil eder. Mesela Toprak/Dünya; temel, aile, önceki ilişkileri temsil eder. Su, duyguları ve yaratıcılığı temsil eder.
Asıl hedef günlük yaşamın konumlandırmasını değiştirmesidir.

sami-sarhon

Sami şarhon

Kabala Bilgeliği
Yaşamımızda başkalarının bize engel olmadan istediğimiz yöne gitmeyi,
 Gerçek anlamda özgür olup hayatımızın direksiyonu elimize almayı,
 Kaderimize razı olmak zorunda olmadığımızı ve rahatlıkla onun üstesinden gelebileceğimizi de öğreneceğiz.
İçinizden bir ses size artık Kabala’yı yaşamınıza katma zamanınızın geldiğini söylüyorsa ve bunu da derinden hissediyorsanız;
Bu Kadim Bilgeliğin Derslerine Katılmayı Kendinize Hediye Edin…
bahar-soysal

Bahar Soysal

Theta Uygulayıcısı | Profesyonel Koç (Atc/ Acpc)
Kişisel farkındalığını artırmak niyetiyle, 2012’de Alfred Adler’in pozitif psikoloji çalışmalarını baz alan Adler Profesyonel Koçluk Eğitimleri’ni tamamladı. Önce Koç Grubu İç Koçluk Projesi kapsamında, farkındalık yolculuğuna çıkan yöneticilere koçluk çalışmaları ile destek vermeye başladı. Uluslar Arası Koçluk Federasyonu’na (ICF) akredite Adler’in Practicum Eğitimlerini 2016 yılında tamamladı, ATC, ACPC ünvanlarını aldı.

Tüm yolculuğu boyunca, farkındalığın ve pozitif psikolojinin, insan hayatının dönüşümüne olan katkısından etkilendi. Farklı modellerle daha hızlı dönüşümün nasıl mümkün olabileceğini araştırdı. Yolculuğunda Coming Into Your Own, The Work, Shadow Work, Transformal Nefes, Reconnection, Transaksiyonel Analiz; Tantra; Trauma Release Exercises gibi dönüşümsel öğretilerle ilgilendi, yenilikçi spiritüel şamanik programları deneyimledi. Bu dönemde, teta beyin frekansında bilinçaltı alanda çalışmayı mümkün kılan ThetaHealing Meditasyon Tekniği ile tanıştı. Bu teknik hayatını dönüştürmeye başlayınca, tekniği derinlemesine öğrenmeye karar vererek, Amerikan Think Institute’un Uluslar Arası Master & Science ThetaHealing Uygulayıcılarından biri oldu.

Her bireyde varolan Dişil ve Eril Enerjinin prensiplerine olan merakı, onu farklı yolculuklara çıkardı. Teta Frekansında; eril ve dişil enerjilerin dengelenmesi, ilişkiler, rahim aktivasyonu, bolluk bereket çalışmalarında uzmanlaştı. Eril ve Dişil Yönlerin hayatın her alanına olan etkisine şahitlik ettikçe daha çok heyecanlandı, Eril ve Dişil Enerjilerin uyumlu dansı için çalışmalarını derinleştirmeye devam etti.

Ulrike-Granogger

Ulrike Granögger

The Superelectron and the new Physics of Consciousness
Geleceğin Bilimi ve Yüksek Bilincin Kod Kitabı

GRUP ÇALIŞMASI
Yaradılış sırasında insan bedenine bazı kodların yerleştirildiğine, toplam 64 adet anahtar sayesinde bu kodların çözülebildiğine ve bu kodların herbirinin deşifre edilmesinin bedenimizi yeni çağa uyumlanmasını sağlayacağına inanılır
Her çalışmada farklı kodlar açılmaktadır.

Mine-Şule-Enhoş

Mine Şule Enhoş

Psikoakustik, Refleksoloji, Saçbilim, İridoloji
Farah-Yurdözü

Farah Yurdözü

Türkiye'nin İlk Kadın Ufo Araştırmacısı UFO, Metafizik, Parapsikoloji ve Ezoterik Tarih ve Tarot araştırmacısı-yazar
Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri ve Güney Amerika’da verdiği konferanslar ve televizyon programlarıyla tanınan Farah Yurdözü Türkiye’nin ilk bayan UFO araştırmacısı. 1993’ten bugüne UFO, metafizik, parapsikoloji, bilinmeyen tarih gibi konularda çalışmalar yapıyor.

Farah Yurdözü Göbeklitepe-Karahantepe ve Kapadokya başta olmak üzere Türkiye’nin gizemli tarihsel mekanlarına düzenlediği tarih-kültür-araştırma gezileri ve seminerleri ile de tanınıyor.

Farah Yurdözü “Ezoterik Anlamları ile Tarot Bilgelik Atölyesi” çalışmalarında Tarot Öğretisinin Harran’lı Sabiiler tarafından geliştirilen bir bilgi kitabı olduğunu ve Anadolu’dan dünyaya yayıldığını açıklayan ilk araştırmacı oldu.

Farah Yurdözü “İsimsiz Sırlar Kulübü” adını verdiği YouTube kanalında Türkiye ve yurt dışından gelen paranormal, metafizik ve UFOlarla ilgili yaşanmış deneyimleri okuyor ve yorumluyor.

Amerikan UFO Magazine dergisi, İtalyan XTimes Magazine ve İngiliz UFO Matrix Magazine’de köşe yazarı olarak görev aldı.  ABD’de New York’tan Nevada’ya, California’dan New Mexico’ya kadar uzanan geniş bir alanda konferanslar vererek Türkiye’yi temsil etti.  1947’de yaşanan UFO kazasıyla bilinen New Mexico Roswell’de düzenlenen UFO kongrelerinde verdiği sunumlarla Türkiye’yi temsil eden ilk Türk UFO araştırmacısı oldu. Dünyanın en önemli UFO Araştırma Merkezi olan MUFON’da uluslararası kongreye katılarak ülkemizi temsil eden ilk Türk olarak MUFON kataloğuna girdi.

Farah Yurdözü’nün şu ana kadar Amerika’da İngilizce olmak üzere üç, Türkiye’de ise Türkçe yayınlanan beş kitabı çıktı. Amerikan Discovery/TLC televizyonları yapımı DEAD TENANTS adlı paranormal araştırmaları konu alan belgesel dizide danışman / talent olarak kamera karşısında görev aldı.

Amerika’da ve dünyanın genelinde yayın yapan Coast to Coast, Rense, Binnal of America, Kevin Smith, Other World Radio gibi yayın kuruluşlarında röpörtajları yayınlandı. Farah aynı zamanda dünya çapında yayın yapan Jerry Pippin radyo kanalında yapımcı olarak çalıştı.

İstanbul Üniversitesi İspanyol Dili Anabilim dalından öğretmen ve çevirmen diplomasıyla mezunu olan Farah Yurdözü Türkiye ve ABD’de İspanyolca öğretmenliği görevlerinde bulundu.

sevgi-alis-yildirim

Sevgi Alis Yıldırım

Reenkarnasyon Astrolojisi, Sosyolog, Yazar
Sosyoloji bölümünden mezun olduktan sonra eğitimine yüksek lisans psikoloji alanında devam etti. Yıllarca Aile danışmanlığı ve psikoterapiler üzerine çalışmalarını sürdürdü.

Yenilikçi duruşuyla Türkiye’de Reenkarnasyon konusunda bir ilke imza atarak, Uluslararası Aenbi Astroloji ve Reenkarnasyon Araştırmaları Derneği’nin kuruluşuna önayak oldu ve kurucu başkanlığını üstlendi. Ardından da her yıl 20-21 haziran’da gerçekleştirilen Türkiye’nin ilk Uluslararası Karma Astrolojisi Konferansı’nı başlatarak dünyanın önde gelen astrologlarını astrolojiseverlerle buluşturdu.

Araştırmacı Sosyolog Yıldırım, ‘ahura’ mahlasıyla içindeki orijinal formüller sebebiyle bir ders kitabı olarak Amerika’dan dünyaya İngilizce yayımlanan ‘Chiron: Sonsuz İyilik’ ile astroloji dünyasında yeni bir branş açarak Chiron Astrolojisi alanının da kurucusu oldu. Araştırma ve dernek faaliyetlerine tüm hızıyla devam eden Sosyolog Yıldırım, reenkarnasyon araştırmaları ile ilgili astroloji kitabı ‘remember’i, 2021 yılı içinde yine Amerika’dan dünyaya İngilizce olarak yayımladı.

Nadire-Betül-İpekçioğlu

Nadire Betül İpekçioğlu

Feldenkrais Uygulayıcısı
Feldenkrais Metodu® hafif hareket ve yönlendirilmiş odak ile hareket biçimlerimizi dolayısıyla insan olarak işleyişimizi geliştiren somatik bir çalışmadır. Bu yöntem sayesinde hareket aracılığı ile hem bedensel hem ruhsal sağlığımızı geliştirebilir.Bedenimizi bilgeliğimizle tam ve doğru olarak kullandığımızda huzura ve esenliğe kavuşuruz.
Nadire Betül İpekçioğlu 1956, Almanya doğumludur. 33 yıldır diplomalı Feldenkrais Metodu® uygulayıcısı olarak uluslararası çalışmaktadır. Movement Intelligence® Türkiye temsilcisidir.
janset-mina-durmaz

Janset Mina Durmaz

Ezoterik Danışmanlık
mehtap-sağıroğlu

Mehtap Sağıroğlu

Grup Nefes Çalışmaları ve Bireysel Nefes Çalışmaları
deva-dwabha

Deva Dwabha

Spirituel Bilgelik Uygulayıcısı
Bu büyük belirsizlik, değişim, huzursuzluk, şiddet ve kaos zamanında, yüksek bilgelik, rehberlerimiz, atalarımız, ve evren ile iletişim halindeyiz.
Deva Dwabha uluslararası bir mistik, spiritüel bilgelik uygulayıcısıdır. Son 38 yıl boyunca, bireysel olarak ve gruplar halinde kadim bilgelik kartlarını kullanarak, binlerce kişinin kendi ruhlarının sihirli aynasına bakmalarına ve kartların arketipsel sembollerini manevi gelişim ve dönüşüm için güçlü bir araç olarak kullanmalarına yardımcı oldu. En yakın arkadaşı Osho ile uzun yıllar birlikte çalışmış ve rehberlerliğinden yararlanılmıştır.
Bilgelik kartları, farkındalığımızı derinleştirmek için kullanılabilir. Problem çözmede yapılması gereken iç ve dış çalışmalara dikkatimizi çekerek seçeneklerimizi keşfetmeye, seçimler yapmamıza ve hayatımıza yeni yönler bulmamıza yardımcı olabilir.
Dwabha, Hindistan’ın Rishikesh şehrinde yaşıyor ve hayatını kadınların gücünü yeniden kazanmasına, zorla çalıştırılan çocuklara, yoksulluk ve okur yazma bilmeyen kişilere okuma yazma konusunda yardımcı olmaya adamıştır.
elif-ozdogan–bilgi-paylasim

Elif Özdoğan

Numeroloji, Breysel Danışmanlık