10 Ekim’de doğmuştur. Lisans eğitimi Sosyoloji ve yüksek lisans eğitimi Psikoloji alanlarındadır. Aile Danışmanı olan Alis, psikoterapi alanlarında yetkin öğretim görevlisi Psikiyatristlerden yıllar süren aşağıdaki eğitimleri almıştır.
Psikoterapi Eğitimi: Psikoaktif Psikolojik Danışma Merkezi/Eğitim & Orbis Visio Education İngiltere kaynaklı Psikoterapi eğitimleri yeterliliği aşağıdaki gibidir.
~ Psikoterapi ve Psikoterapi Yaklaşımları
~ Psikodinamik Yönelimli Psikoterapi
~ DSM V Psikopatoloji Eğitimi
~ Psikoterapi yapılandırılması
~ Depresif Bozukluklar ve Destekleyici Psikoterapi
~ Bilişsel Davranışçı Terapi
~ Kişilik Bozuklukları Tanı Kriterleri ve Psikoterapi Yaklaşımları
~ Psikanalitik Bakış Açısından Kişilik Bozukluklarını Anlamak
~ Duygu Durum Bozuklukları
~ Çocuklarla Terapi ve Danışmanlık
~ Ergenlerle Terapi ve Danışmanlık
~ Bağımlılık Terapisi ve Danışmanlığı
~ Travma Çalışmalarında Psikolojik Uygulamalar
~ Cinsel Terapi ve Uygulamaları
~ Yas Terapisi ve Danışmanlığı
~ Transaksiyonel Analiz
gibi spesifik alanlarda çalışma ve uygulamalar yapan Alis, yıllar içerisinde bir sosyal bilim kadını olarak ölüm ve toplum arasındaki ilişkiyi araştırması gerektiğine kanaat getirir. Çünkü ne zaman insanların problemlerini çözme biçimlerine baksa daima altında bir şekilde ölüm korkusu olduğunu fark eder. Tüm mücadele hayatta kalmak için ise; ‘o halde ölüm nedir ve niçin korkuyoruz’ soruları Alis’i uzun yıllar sürecek olan yerli yabancı birçok uzmandan bilgi edineceği çalışmalara iter.

‘Özellikle ölüm ve toplum arasındaki bu sosyolojik bağ, insan doğasını kavramam adına beni öyle derinden etkiliyordu ki, sorduğum her soruda tarihin tozlu sayfaları beni daima binlerce yıl öncesine götürür. Cevaplarım bazen Rudolf Steiner’den bazen Pisagor’dan bazen Adonai tapınağındaki rahibin dilinden gelebilmektedir. Yıllarım bu alandaki araştırmalarımla böyle geçti. Ölüm ve toplum ilişkisine antik dönemlerden günümüze nasıl bakmışız, bunu anlatmaya karar verdim. İşte bu sebeple 25 Haziran 2019 yılında kurulan kısa adı AARAD olan A. Astroloji ve Reenkarnasyon Araştırmaları Derneğini kurdum. Amacım size geçmişten bugüne ölüm / toplum ilişkisinde filozoflar neler demişler ve hangi inanç sistemlerinde bu konuya nasıl bakılmış bunları anlatmaktır. Çünkü yaşamak çok değerli ve de kıymetlidir. Niçin yaşadığını anlamak çok önemlidir’ diyor.

Alis’in astrolojideki yetkinliği Hermetik Astroloji yani Reenkarnasyon Astrolojisidir. Ama bunun dışında Ali Gufran Erkılıç ve Barış Özkırış ile de birçok astroloji branşında ilerledi.
Aleksandar Imsiragic’ten Hermetik Astroloji tüm aşamalarını öğrendi.
BEN TV’de 3 yıl tv sunuculuğu yaptı ve BENHABER’de 3 yıl köşe yazarlığına devam etti.
2019 yılından bu yana Reenkarnasyon konulu seminerlerini İzmir ve İstanbul’da Bilgi Paylaşım merkezimizde sunmaya devam etmektedir.
Hermetik Astroloji alanında yazdığı kitapları, Ocak 2020 itibari ile yurtdışından yayımlanmaya başlayacaktır.

Sevgi Alis Yıldırım
Date

17 Ocak 2020

Category

Uzmanlar