Beslenme ve Bağırsak İlişkisi
Doğru beslenmenin önemi
“Gerçek” Tıpta; uyanışın merkezi bağırsaklar mı ?
Bağırsaklar ve “genler üstü” epigenetik sistem ilişkisi
Bağırsaklar ve dengesizlik ilişkileri hakkında hiç duymadıklarınız !
Beden için konakçı mikro canlılar mı, yoksa biz miyiz ?
Ruhsal sistem ve kronik problemler ilişkisi

Bu sohbet problemi olanlar, sağlığını bir adım öteye taşımak isteyenler, ruhu, bedeni ve kimyası anlamında dönüşüme hazır olanlar için eşşiz bir yolculuğun ilk adımı olabilir.

Uzm. Dr. Deniz ŞİMŞEK, liseyi tamamladıktan sonra Turgut Özal Anadolu Lisesi’nde bitirmiştir. Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başladığı tıp programını başarıyla tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda tamamlamış ve Psikiyatri Uzmanı olmuştur. Lisans ve ihtisas programlarının yanı sıra, son yıllarda bilimsel çalışmaların yoğunlaştığı bağırsak – psikoloji, bağırsak – fizyoloji alanlarında da bir çok programa katılmıştır. (GAPS Practitioner – Natasha Campell)

Hastalara yaklaşımda psikodinamik faktörlerin yanı sıra; vitamin, mineral, genler, ağır metal, infeksiyon, metilasyon (epigenetik faktörler) ilişkilerini baz alacak şekilde bütüncül bir yaklaşımı benimseyen Uzm. Dr. Deniz ŞİMŞEK, fonksiyonel biyokimya ve epigenetik alanlarında Chris Astill Smith’tin bir çok programına katılmış olup, Prof Dr Atilla Soykan’ın düzenlediği hipnoz ve bilişsel davranışçı terapiyi temel alan hipno – bdt programlarının hipnoz kısmını başarıyla tamamlamıştır.

Beslenme bağırsak, bağırsaklar genetik ilişkisi üzerine birçok konferans vermiştir ve hali hazırda bu konular üzerine, farklı platformlarda hekimlere ve halka yönelik bilgilendirme toplantılarına katılmaktadır.

Uzm. Dr. Deniz ŞİMŞEK mesleki yaşamını kendi kliniğinde sürdürmektedir.

Bu sohbet sırasında Uzm. Dr. Deniz ŞİMŞEK, mesleki bilgisi çerçevesinde yukarıdaki konu başlıkları çerçevesinde görüşlerini katılımcılarla paylaşacak ve katılımcıların sorularını yanıtlayacaktır. Bu sohbet tıbbi bir muayene, teşhis koyma ya da sair bir sağlık hizmeti niteliğinde değildir.

Deniz Şimşek
Date

8 Nisan 2018

Category

Uzmanlar