Fatma Can, İstanbul doğumludur. Perakende sektöründe on dört yıl yönetici olarak çalışmıştır.

Küçük yaşlarda başlayan parapsikoloji, rüya yorumları, mistisizm, metafizik merakı sayesinde bireysel gelişim ve içsel yolculuğuna erken yaşlarda başlamıştır.

2003 yılında Usui Reiki, 2004 yılında, E.F.T. “Duygusal Özgürleşme Teknikleri’’ ile Çakraları Temizleme ve Dengeleme, 2005 yılında ise “Usui Reiki Master Teacher” eğitimini tamamlamıştır.

2011 yılının Eylül ayında almış olduğu 1. Aşama Theta Healing Eğitimi’nin 2. aşamasını da aynı yılın Kasım ayında tamamlayarak İleri Seviye Theta Healing uygulayıcısı olarak Uluslararası düzeyde tanınırlığa sahip olmuştur.

Kişisel serüveni ve düsturu Osho’nun “deneyimlenmemiş bilgi, bilgi değildir’’ felsefesidir. Çalışmalarının tamamı  başta bizzat kendisi tarafından denenmiş ve faydasını gördüğü alanlar üzerinde  derinleştirmiştir.

Amacı, doğu ve batı’nın zihinsel dönüşüm öğretilerini ve doğal tekniklerini kullanarak, “Bir’den biz’e, biz’den Bir’e” felsefesiyle, yaşamın her alanında başta stresle baş ederek, dengede kalabilmek, özümüzdeki gücü fark ederek içsel potansiyellerimizi fark etmeyi kullanabilmek, hayatta yalnız olmadığımızı, birliğin gücünün huzurunu paylaşmak için IŞIK olmaktır. Bu amacı tasavvufi yolculuğunun da ana damarıdır. Nefsimizin hiçliğini, aczini ve fakrını bildiğimiz noktada kemâlata doğru yol alabileceğimizi bilerek ilerler. Mevlana’nın dediği ‘’Bizler var gibi görünen yoklarız, bizler var gibi görünen hiçleriz’’noktasından çoğaltır tüm çalışmalarını…

Kişisel gelişim merkezlerinde ve bireysel olarak seanslar vermeye devam etmektedir.

Fatma Can
Date

10 Aralık 2016

Category

Uzmanlar