15
Mart
11:00 — 20:00
Bilgi Paylaşım Merkezi
Mete Cd. Park Apartmanı No:24, 34437 Beyoğlu

İstanbul, Türkiye
Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu event geçti

Mart’ta doğunun gizemli şehri Kars
ve dadaşlar şehri Erzurum’dayız

2 Gece & 3 Gün

15-16-17 Mart

*Kontenjan 3 kişiyle sınırlıdır.
Kars’ın büyülü atmosferi bizleri bekliyor. Doğası, havası, yasamaya değer o sessizliği ve hüzünlü sokakları ile sizi kendisine bağlayacak olan Kars, birbirinden leziz yemekleri ile de damaklarınızda unutulmaz bir tat bırakacak. İçeriği dolu, aktiviteleri bol bir Kars gezisi anılarınızda unutulmayacak kareler bırakmak için sizleri bekliyor. Şehir içinde kalacağımız otelin, tüm yemeklerin ve gezilerin, aktivitelerin ve gidiş dönüş uçağının dahil olduğu bu gezimizde tanıyacağınız yörenin insanları içinizi ısıtacak ve yolculuğunuz boyunca deneyimleyeceğiniz her şey sizleri essiz bir yolculuğa çıkartacak. Fotoğraf olanakları da bulabileceğiniz bu gezimizde sizleri aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz…


PROGRAM

1. Gün – 15 Mart, 2019 Cuma

THY’nin TK 2714 sefer sayılı saat 11:55 uçağı ile Atatürk Havaalanından Kars için ayrılıyoruz. Kars’a varis saatimiz 14.05. Bagajlarımızı almanın ardından bize özel otobüsümüz ve deneyimli rehberimiz eşliğinde Kars şehir merkezine hareket ediyoruz. Gezimizin bu ilk gününde Taş Köprü, III Murat hamamı, Mazlumağa Hamamı, Harakani Cami, Namık Kemal evi ve Oniki havariler kilisesini (Kümbet cami-i) geziyoruz. Ardından Barok ve Rus mimarisinin en güzel örnekleri ile devam ediyoruz. Rotamızda bu sefer Peç ısıtma sisteminin örneğini görebileceğimiz Kent Kulüp var. Rus döneminden kalma binaların arasında yürüyerek gezimize devam ediyoruz. Ermeni asıllı Karslı şair Yeghishe Charent’ın yaşadığı şimdilerde harabe evin yanından geçip kısa bir şiirini okuyacağız. Eski Rus konsolosluk binası, Orhan Pamuk’un “Kar” romanında sözü gecen halk eğitim merkezi göreceğimiz diğer binaların arasında. Eski Kulüp – yeni defterdarlık binası, valilik ve adliye binaları, canlı hayvan borsa binası ve Gazi Ahmet Muhtar Pasa konağı da göreceğimiz binaların arasında.
Şehir gezimiz ardından otelimizde check-in, odalara yerlesme ve biraz dinlenme. Akşam yemeğinde yörenin en meşhur yemeği tandırda Kaz bizi bekliyor olacak.

2. Gün – 16 Mart, 2019 Cumartesi

Sabah kahvaltımızın ardından Ermenistan sınırında olan devasa surlarıyla bizi karşılayan ortaçağ şehri Ani’yi ziyaret ediyoruz. Katedral, Kirkor kilisesi, Türklerin Anadolu’daki ilk cami-i – Menucher Cami, Marcopolo Köprüsü, Kervansaray, Hamam kalıntıları bu harabelerde göreceklerimizin bir kaçı. Ayrıca; Gagik kilisesi, Tonent Tigrant kilisesi ve Pigric kiliseleri de gezimizde ziyaret edeceğimiz yerlerden. Gezimiz sırasında Ermenistan ile sınırımızı teşkil eden Arpaçay’ı da görme şansımız olacak. Öğle yemeğimiz Çıldır gölünün nefis manzarası eşliğinde lokal bir restoranda alacağımız tadı damağınızda kalacak sarı sazan. Bugün ayrıca Boğatepe’yi de ziyaret ediyoruz. Malakanlar’in köyü olan bu yerde peynir müzesini ziyaret edip yörenin meşhur peynirleri hakkında bilgi alıyoruz. Ardından şehre dönüş.
Bu kadar yolu gelmişken alış veriş olmadan olur mu? Artık biraz kendi kendimizle kalıp, Kazım Paşa caddesinde şehri keşfetmeye ve yöresel alışveriş yapmaya çıkıyoruz. Otelimizde biraz dinlendikten sonra akşam yemeğimiz sazlı sözlü ve bol eğlenceli yöresel bir restoranda. Yörenin meşhur yemeklerinin servis edildiği bu yerde “Aşıklar Atışması” da bu gecenin sürprizi.
Geceleme otelimizde.

 3. Gün – 17 Mart, 2019 Pazar    

Sabah kahvaltımız ve check-out işlemlerinden sonra bugünkü gezimiz Sarıkamış’a. 93 harbinin yaşandığı ve sayısız evladımızı Allahuekber dağlarına verdiğimiz yerleri gezip, burada yaşamını yitirmiş askerlerimiz için yapılan anıtı ziyaret ediyoruz. Sonrasında Erzurum’a hareket ediyoruz. 2.30 saatlik bir yolculuğun ardından öğle yemeğimizde meşhur Cağ Kebabını tadacağız. Yemekten sonra Ulu Camii, Yakutiye Medresesi ve Taşhan’ı görüp havaalanına hareket edeceğiz. Uçağımız THY’nin TK 2707 sefer sayılı uçağı ile saat 19.00’da İstanbul’a uçuşumuz var. Atatürk Havaalanına varisimiz saat 21.25.

sizlere güzel bir seyahat diler…


Servisimize dahil olan hizmetler:

* THY ile gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri, havalimanı vergileri ve harçları
Zaman içinde oluşabilecek bilet fiyatlarındaki değişiklik gezi ücretine yansıtılacaktır.
* Şehir merkezindeki eşsiz mimariye sahip olan tarihi Cheltikov otelde iki gece geceleme & kahvaltı
* Dream Vacations profesyonel rehberlik hizmeti
* Programda belirtilen tüm geziler ve tüm giriş ücretleri
* Öğlen ve Aksam yemekleri (içkiler hariç) – iki öğlen ve akşam yemeği
* Tüm transferler ve belirtilen yerlere özel ulaşım hizmetleri
* Seyahat Sigortası
* Aşıklar Atışması

Ücret: 2850 (KDV dahil)

Fiyatlar 30 Ekime adar geçerlidir, 30 Ekim’den sonra uçak fiyatına göre fiyatlar değişebilir.
Soru ve rezervasyonlar için Batuhan Ergenli’ye 536 812 52 13 nolu numaradan ulaşabilirsiniz.
Ödemeler turizm şirketine yapılacaktır.

Dreieck Tour Tursab No:2760

Kayıt ve iletişim bilgileri : 212 245 29 42 / 532 612 85 17
info@bilgipaylasim.com.tr / Mete Cad. Park Apt No: 24 Kat:5, Taksim
128517 numaralı telefonlardan arayabilir veya  info@bilgipaylasim.com.tr adresine mail atabilirsiniz.

Detaylar

Başlangıç:
Mart 15 @ 11:00
Bitiş:
Mart 17 @ 20:00
Etkinlik Category:
Organizer:
Bilgi Paylaşım
Phone:
0212 245 29 42
Email:
Organizer Website:
www.bilgipaylasim.com.tr