25
Ekim
00:00
Bilgi Paylaşım Merkezi
Mete Cd. Park Apartmanı No:24, 34437 Beyoğlu

İstanbul, Türkiye
Yükleniyor Etkinlikler
  • Bu event geçti

1. Gün – İstanbul, Tel Aviv/KUDÜS

Dış Hatlar gidiş terminali uçuş saatimizden 3 saat öncesinde hava alanında buluşma. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından tarifeli sefer ile Tel Aviv’e uçuş. Tel Aviv’e varışımıza istinaden özel aracımızla Kudüs şehrine  hareket ediyoruz.

 

Kudüste yapacağımız Panoramik turun Ardindan Eski Kudüs’e yöneliyor ve Kanuni Sultan Süleyman’ın yaptırdığı sur kapılarından şehre giriyoruz. Yahudiler  için en kutsal sayılan Ağlama Duvarı’nı gördükten sonra ,
Hz. Muhammed’in ziyaret için saydığı üç yerden biri olan ve Müslümanlar’ın ilk kıblesinin ismi
olarak Kuran-ı Kerimde defalarca ismi geçen Mescid’ül Aksa ve Kudüs’ün en etkileyici anıtlarından biri olan Kubbet’ül Sahra’yı ziyaret edeceğiz.
Öğlen Yemeği.
Ziyaretimizin ardından Hz. İsa’nın son dakikalarını geçirdiği Via Dolorasa ( Çile Yolu ) ve Hristiyan aleminin en kutsal kilisesi sayılan Holy Sepulcher Kilisesi ziyareti ile turlarımızı sonlandıracağız. Gezilerimizin bitiminde otelimize donuyoruz . Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.2. Gün – Kudüs/ BELEN

Sabah kahvaltısı otelde  .Ardından Kudüs gezisi için otelden hareket.İlk durağımız yaklaşık 800 metre yüksekliğindeki ve şehrin en önemli Tepesi olan Zeytin Dağı olacak. Zeytin Dağı’nın yamacında bulunan Gethsemane’ye devam ediyor ve yapımı 1924’te tamamlanan Tüm    Milletler Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz.
Filistin topraklarında yer alan Bethelem’e doğru yola çıkıyoruz. Burada Hz. İsa’nın doğduğu mağaranın bulunduğu Kutsal Doğum Kilisesi ve Aziz Katerina Manastırını ziyaret edeceğiz.Daha sonra Dünyanın en alçak noktası kabul edilen Lut Gölü (Ölüdeniz) bölgesine devam ediyoruz.
Öğlen Yemeği.
Ölü denizde özel bir plajda bu muazzam göle girme fırsatını buluyoruz. Dileyen yolcularımız Ölü Deniz’in gençleştirdiği düşünülen çamurların keyfini çıkarabilir ve suya batmadan su üstünde durma keyfini yaşayabilir. Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz.  Yol üzerinde M.S.68 yılında küplerin içine bırakılmış Tevrat parşömenlerinin
bulunduğu Qumran Mağaralarını dışarıdan göreceğiz.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. Gün – Kudüs/Safed

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası,
Hotelden ayrılıyoruz. Hz. İsa’nın peygamberliğinin başladığı ve ilk mucizelerinin yaşandığı Cappernaum’a geliyor ve Sinagog ve Petrus’un Evi’ni ziyaret ediyoruz. İsa’nın on iki havarisi ile ilk kez bir araya geldiği tepeye çıkıyor ve gölün en güzel manzarasının göründüğü “Mutluluk Tepesi” gidiyoruz. Ziyaretlerimizde İsa Peygamberin yapmış olduğu ilk mucize KANA kasabası, İsa Peygamberin bir düğün esnasında suyu şaraba çevirdiği yerde yapılan kiliseyi ziyaret ediyor ardından Hz. İsa’nın annesi Meryem Ana’nın doğum yeri Nazareth’e geliyoruz. Meryem Ana’nın Cebrail ile karşılaştığı su kuyusunun üstünde inşa edilen Meryem Ana Ortodoks Kilisesi’ni ve yaşadığı evin üstüne inşa edilen Orta Doğunun en büyük Kilisesi olan Mujde Kilisesini ziyaret ediyoruz
Öğlen Yemeği.
Safede doğru yola çıkacağız . Yahudi mistisizmi Kabala’nın merkezi Safed’e geliyoruz. Burada Sinagoglar mahallesinde Ha’Ari Eşkinaz Sinagogu ve Caro Sefarad Sinagogu’nu ziyaret ediyor
Ardından Zohar mağarası ziyaret edilecektir.
Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. Gün – Safed /Tel-Aviv

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası; İsrail’in en büyük limanı ve üniversite şehri Hayfa’ya geliyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne olan Bahaî Tapınağı’nı ve bahçelerini ziyaret ediyoruz. Ziyaretin ardından öğle yemeği molası veriyoruz. Mola sonrası Hayfa panoramik turundan sonra UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Akka’da yapacağımız yürüyüş turumuzda birçok Osmanlı eserini görüyoruz. El Cezir Camii, Ali Paşa Hamamı, Zeytinli Cami, Han El Faran, Sinan Paşa Camii ve Han El Umdan’ı görüyoruz.
Öğle yemeği
Öğle yemeğinin ardından Roma Ören Yeri olan Cesarea’yı göreceğiz. Tiyatro, Stadyum, Heradoun yazlık sarayı sütunlu caddesi  ziyaret edilecek yerler arasındadır.Tel-Avivdeki otelimize doğru yola çıkıyoruz  .
Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5. Gün – Tel Aviv, İstanbul

Sabah kahvaltısı otelde. Şehir turumuzda; Tel Aviv UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne 1930 yıllarda Modern akım etkisi ile yapılan Beyaz Evleri ile girmiştir. Bir saat sürecek panoramik şehir turumuzda bakanlıklar, Rothschild Bulvarı, Ben Yehuda Meydanı, King George, Dizengoff, Rodhchild, İbn Gvriol caddeleri ve Yitsak Rabin’in suikaste uğradığı Kikar Ha Medina göreceğimiz yerler arasındadır.
Öğlen Yemeği.
Ardından dünyanın en eski yerleşim merkezlerinden biri kabul edilen Yafa Limanı, Saat kulesi, Osmanlı Karakolu, Al-Bahr Camii, Osmanlı hapishanesi, Osmanlı Tren İstasyonu görülecek yerler arasındandır.
Turumuzun ardından Ben Gurion havalanına transefer ve tur sonu.

 

Dâhil Olan Hizmetler 
Programda belirtilen tüm transferler,
Programda belirtilen veya benzeri otellerde kahvaltı ve Akşam yemeği dahil konaklama,
Kudüs     : Hotel Grand Court    veya Benzeri  02 gece Yarım Pansion
Sefad    :Hotel Rimonim veya Benzeri  01  gece Yarım Pansion
Tel Aviv : Hotel Grand Beach  veya Benzeri  01  gece Yarım Pansion
Programda belirtilen Şehir turları ve öğle yemekleri (5 ADET)
Kişi Başı  günlük 2 şişe su (500 ml) ,
Hotellerde valiz taşıma hizmeti
Zorunlu seyahat sağlık sigortası
Türkçe rehberlik hizmeti

Dâhil Olmayan Hizmetler 

Gidiş dönüş uçak bileti,
Otel ekstralarınız,
Kişisel harcamalarınız,
Yemeklerde alınacak içecekler
Alan vergileri
Hizmet iptal  sigortası
Kayıp eşya sigortası
Uçaklarda limiti aşan bagaj ücreti,
Yurtdışı çıkış vergisi
Vize
Not :Herhangi bir rezervasyon yapılmamıştır, rezervasyon aşamasında  müsaitlik ve fiyat değişkenlik gösterebilir.

Ucak Bilet Fiyat detayı    : Uçak bileti gidiş dönüş 500 USD’dir. Mil puanlarıyla uçmak isteyenlerden tenzili fiyat düşülecektir.

F 1.25ELATELAVIV@
GPMTKCS 17JAN UB5WAM GRP
1 TK 784   FR 25OCT  ISTTLV HK25  0640 0840
2 TK 789   TU 29OCT  TLVIST HK25  2055 0025*

Ela Turizm Tursab numarası 2023

Detaylı bilgi alma ve kaydınızı yaptırmak için 0212 2452942 veya 05326128517 numaralı telefonlardan arayabilir veya explorer@superonline.com adresine mail atabilirsiniz.

Detaylar

Başlangıç:
25 Ekim 2019 @ 00:00
Bitiş:
29 Ekim 2019 @ 00:00
Etkinlik Category:
Organizer:
Bilgi Paylaşım
Phone:
0212 245 29 42
Email:
Organizer Website:
www.bilgipaylasim.com.tr

Yaklaşan Etkinliklerimiz